Umowa o dofinansowanie ze środków unijnych dworca Bydgoszcz Główna podpisana

BydgoszczPKP S.A. podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie ze środków unijnych modernizacji dworca Bydgoszcz Główna. Wartość dotacji wyniesie około 120 mln zł.

Obecnie na terenie obiektu trwają prace budowlane obejmujące obydwa budynki dworca, perony oraz teren wokół stacji. Znajdujący się między peronami, zabytkowy obiekt, zostanie zrewitalizowany i odzyska swój wygląd z czasów pruskich. Budynek frontowy jest wyburzony, a w jego miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt. Prace obejmą również gruntowną modernizację przejścia podziemnego, peronów, na których powstaną nowe wiaty, a także  uporządkowanie otaczającego dworzec terenu. Zmodernizowany dworzec będzie dostosowany do wymogów nowoczesnej obsługi podróżnych. Będzie bardziej funkcjonalny i w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz podstawowych usług, związanych z obsługą podróżnych, pasażerowie będą mieli do dyspozycji punkty usługowo - handlowe.

- Inwestycja w Bydgoszczy to kolejny szeroko zakrojony projekt, który PKP S.A. realizuje przy wsparciu ze środków unijnych. Dotychczas gruntownie zmodernizowaliśmy dworce we Wrocławiu i Gdyni oraz wybudowaliśmy zupełnie nowy obiekt w Krakowie. Jest on jednym z najnowocześniejszych dworców w Polsce. Trwają przygotowania do inwestycji w Szczecinie i Gliwicach. Modernizowane dworce stają się nie tylko nowoczesnymi i funkcjonalnymi punktami obsługi podróżnych. Są również prawdziwymi wizytówkami miast. – wyjaśnia Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP S.A..

Planowany termin oddania bydgoskiego dworca do użytku to koniec 2015 r. Łączna wartość inwestycji to ok. 197 mln zł.

UE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko