Wmurowanie kamienia węgielnego na dworcu Bydgoszcz Główna

BydgoszczDzisiaj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod fundamenty nowego dworca Bydgoszcz Główna. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja nowych wizualizacji obiektu.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Jarosław Bator – Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości PKP S.A., Dariusz Blocher - Prezes Zarządu Budimex S.A., Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszcz, Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz osoby zaangażowane w realizację inwestycji po stronie Grupy PKP, konsorcjum firm Budimex S.A. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lech Sp. z o.o. oraz firmy Allplan Sp. z o.o. odpowiedzialnej za projekt dworca. Wmurowanie kamienia węgielnego symbolicznie rozpoczyna proces budowy nowego dworca Bydgoszcz Główna.

Podczas wydarzenia został przedstawiony nowy projekt elewacji budynku, który jest powrotem do pierwotnej koncepcji, prezentowanej we wczesnej fazie wyboru koncepcji projektu. „Zmiany w koncepcji elewacji to reakcja na sugestie mieszkańców, władz lokalnych i mediów. Chcemy, aby obiekt nie tylko spełniał swoją funkcję dworcową, ale także był wizytówką miasta Bydgoszcz" – wyjaśnia Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości PKP S.A..

Nowy, funkcjonalny i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dworzec zostanie oddany do użytku do końca 2015 r. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna wartość realizowanego projektu to
ok. 197 mln zł.

Zapraszamy do galerii

Zdjęcia dla prasy

Wizualizacja 1

Wizualizacja 2

UE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko