PKP Intercity

pkp-intercity

PKP Intercity jest największym w Polsce operatorem kolejowym specjalizującym się w krajowych i międzynarodowych przewozach na trasach dalekobieżnych. W 2001 r. spółkę wydzielono z Grupy PKP.

Na trasach krajowych kursują pociągi kategorii Express InterCity, Express oraz ekonomiczne Twoje Linie Kolejowe. Na europejskie szlaki pasażerów zabierają pociągi EuroNight, EuroCity i międzynarodowe pospieszne. Każdego dnia na tory wyjeżdża blisko 300 pociągów z logo PKP Intercity. Rocznie z naszych usług korzysta 35 mln pasażerów.

Naszym celem jest zapewnienie Państwu szybkich i komfortowych podróży. Dlatego inwestujemy w zakup nowoczesnych pociągów oraz w modernizację posiadanego taboru. Sięgamy po innowacyjne i sprawdzone kanały sprzedaży i oferujemy prostą, szybką i intuicyjną informację pasażerską.

Wiedza, profesjonalizm, kultura osobista i życzliwość to cechy naszych pracowników -  obsługujących pociągi, pracowników kas czy centrów obsługi klientów.

Więcej informacji na temat PKP Intercity na stronie: www.intercity.pl
Infolinia PKP Intercity
•    informacje o wszystkich połączeniach realizowanych przez spółkę,
•    informacje o połączeniach innych przewoźników, jeśli podróżny tylko część trasy pokonuje pociągiem PKP Intercity (przesiada się z lub na pociąg innego przewoźnika)

KONTAKT TELEFONICZNY:
19 757 - dla abonentów sieci stacjonarnych i komórkowych

Opłata za minutę połączenia:
•    w sieci TP S.A., TK Telekom Sp. z o.o. i Polkomtel Sp z o.o. wynosi 1,29 zł brutto,
•    u pozostałych operatorów według ich cennika.

00 48 22 39 19 757 - dla abonentów z zagranicy
Numer czynny jest całą dobę dla połączeń zagranicznych stacjonarnych i komórkowych (w tym dla połączeń realizowanych na terenie kraju za pośrednictwem zagranicznych sieci telekomunikacyjnych). Opłata według cennika operatora.

KONTAKT E-MAIL:

infokraj@intercity.pl (komunikacja krajowa)
infoeuropa@intercity.pl (komunikacja międzynarodowa)

Dla pasażera

Rozkład jazdy pociągów
Zakup biletów
Dworce kolejowe

 

fundacja

 

19757
Infolinia PKP Intercity
Projekty
Unijne