Beni uczy bezpieczeństwa – książeczki dla dzieci

Wydanie książeczki ,,Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely” to kolejny krok po projekcie ,,Szkoła przyjazna bezpieczeństwu”, jaki postawiła Fundacja Grupy PKP w stronę edukacji o bezpieczeństwie. - Dzieci to bardzo ważni uczestnicy transportu, dlatego uważamy, że naszą misją jest dbanie o ich bezpieczeństwo, ale także kształtowanie odpowiednich postaw – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

Książeczka podzielona jest na cztery rozdziały: bezpieczeństwo korzystania z energii elektrycznej oraz urządzeń elektrycznych; bezpieczeństwo podróży pociągiem, bezpieczeństwo na dworcu kolejowym; bezpieczeństwo teleinformatyczne; bezpieczeństwo ekologiczne. Oprócz przydatnych wiadomości znajdują się w niej liczne gry, kolorowanki oraz łamigłówki, które umilą dzieciom czas podróży. - Chcemy, aby podczas podróży najmłodsi mogli spędzać czas przyjemnie i pożytecznie, ucząc się zasad bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Kucharek. Poza aspektem edukacyjnym w dziedzinie bezpieczeństwa, książeczka oswaja dzieci z językiem angielskim. Co więcej, z angielskiej wersji językowej korzystać mogą obcokrajowcy, którzy coraz częściej podróżują polskimi kolejami.

Broszurki w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej można dostać w InfoDworcach na terenie dworców kolejowych w Bydgoszczy Głównej, Gdańsku Głównym, Gdyni Głównej, Katowicach, Krakowie Głównym, Łodzi Fabrycznej, Poznaniu Głównym, Warszawie Centralnej, Warszawie Wschodniej, Warszawie Zachodniej oraz Wrocławiu Głównym. Książeczki znaleźć można także pod tym adresem.