Wsparcie rehabilitacji Antka – czek na 3 000 zł

Pracownicy Fundacji Grupy PKP każdego dnia starają się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. Obok cierpienia drugiego człowieka nie da się przejść obojętnie, a szczególnie wtedy gdy dotyka ono najmłodszych.

9 grudnia, wręczając czek, przeznaczony na wyjazd na turnus rehabilitacyjny, pomogliśmy 7-letniemu Antkowi od urodzenia cierpiącemu na czterokończynowy niedowład.

Antoś urodził się z niedotlenieniem, konsekwencją czego jest czterokończynowy niedowład. Od drugiego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowany, zarówno w miejscu zamieszkania jak i podczas turnusów rehabilitacyjnych. Dzięki dotychczasowej rehabilitacji Antek zrobił już duże postępy i przy pomocy ortez (sprzętu ortopedycznego na nogi) samodzielnie pokonuje krótkie odcinki.

Charytatywny Mikołajkowy Maraton Zumby

9 grudnia br. miał miejsce Charytatywny Mikołajkowy Maraton Zumby dla Antosia. Podczas imprezy odbyło się wiele pokazów grup tanecznych, a w drugiej części uczestnicy mogli wziąć udział w maratonie zumby. Równolegle odbywał się także charytatywny kiermasz, na którym można było nabyć ciasta, bony i vouchery. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rehabilitację Antosia. Wolontariusze zbierali także dobrowolne datki od uczestników wydarzenia.

Czek od Fundacji Grupy PKP

Podczas wydarzenia Antosiowi i jego mamie został wręczony czek od Fundacji Grupy PKP na kwotę 3 000 zł. Wydarzenie zakończyło się podziękowaniem dla wszystkich darczyńców oraz uczestników, a także podsumowaniem zbiórki. Podczas Charytatywnego Mikołajkowego Maratonu Zumby zebrane zostało 8 719,09 zł w gotówce oraz 3 000 zł od Fundacji Grupy PKP. Zebrane pieniądze w całości przeznaczone zostaną na rehabilitację Antosia w 2018 roku.