1% na Fundację Grupy PKP

Drodzy Kolejarze oraz Przyjaciele Kolei,

w tym roku Fundacja Grupy PKP uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego  i została wpisana na listę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako organizacja uprawniona do otrzymywania 1%. W związku z czym serdecznie Państwa proszę o wsparcie i pamięć o nas przy decyzji o przekazaniu 1% podatku.

Fundacja Grupy PKP została założona w 2013 roku w celu prowadzenia działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Jej celem nadrzędnym jest efektywne rozwiązywanie problemów społecznych, edukacja dzieci i młodzieży czy przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych. Misja, jaka przyświeca Fundacji, to pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej, a także wspieranie środowisk związanych z koleją.

Przez 5 lat działalności Fundacja wsparła tysiące osób czy instytucji. Beneficjentami są w dużej mierze kolejarze, zarówno ci aktywnie działający, jak i emerytowani, ale także osoby spoza branży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Obok działalności dobroczynnej Fundacja angażuje się w aktywność projektową. W 2017 roku prowadziliśmy takie akcje jak m.in. WidzialniPełnosprawni.pl, Kolej na Ciebie – uratuj życie! czy Beni uczy bezpieczeństwa. Dzięki projektom o ogólnopolskim zasięgu udaje nam się dotrzeć do wielu odbiorców, co sprawia, że działania przekładają się na realne wyniki.

Aby móc działać jeszcze prężniej, docierając do coraz większej liczby odbiorców oraz wspierając darowiznami więcej beneficjentów, potrzebujemy Państwa wsparcia. Każda przekazana kwota będzie pomocna w codziennej aktywności Fundacji, ale jednocześnie pamięć o nas przy przekazywaniu 1% sprawi, że nasza chęć do działania i niesienia pomocy stanie się jeszcze większa.

1% można przekazać na Fundację Grupy PKP, nr KRS 0000499069.

Już teraz serdecznie dziękuję za Państwa wsparcie,

Katarzyna Kucharek

Prezes Fundacji Grupy PKP