Fundacja Grupy PKP bliżej ludzi

Akcja specjalna Fundacji Grupy PKP pn. "Centralny na słodko" zakończona. Nasi pracownicy częstowali podróżnych pączkami na największym w Polsce dworcu kolejowym w Warszawie. Łącznie w ciągu tylko dwóch godzin rozdaliśmy prawie ćwierć tysiąca pączków.

W tych drożdżowych, nadzianych konfiturami specjałach lubowali się już dawno temu Rzymianie. Od kilkuset lat te cukiernicze frykasy rozkoszują także podniebienia Polaków. Nie sposób nie skusić się na choć jednego pączka w tłusty czwartek. Wedle staropolskiego przesądu to nawet grzech. Mało więc kto chce iść na przekór powszechnie obowiązującej tradycji. Przekonali się o tym pracownicy Fundacji, którzy podobnie jak producenci i sprzedawcy tych słodkich specjałów, mieli w ten dzień pełne ręce roboty, a przejście obok nich w sposób obojętny graniczyło z wręcz cudem. Można jedynie zapytać, ale dlaczego my?

"Chcieliśmy w tym nietypowym dniu przybliżyć wszystkim napotkanym osobom przedmiot naszej działalności. Na dworcu spotkać można ludzi z niemal każdej branży. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Staramy się pomagać wszystkim i na każdym polu. Cele są naprawdę różne. Potrzeby także. Dlatego nie bez znaczenia jest dla nas bezpośredni kontakt z człowiekiem. Nie tylko po to by poopowiadać mu o sobie samym, ale także by spróbować zachęcić go do współuczestnictwa w tym wielkim projekcie. Od tego roku, po raz pierwszy w historii działalność Fundacji może być wspólnym dziełem wszystkich. Wystarczy złożyć deklarację przekazania 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego z fiskusem na co bardzo liczymy" - mówi Tomasz Domański, koordynator akcji.

Akcja Fundacji Grupy PKP spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych i bardzo dobrym odbiorem społecznym. Nie jest wykluczone, że tego typu i podobne działania będą prowadzone w przyszłości.