Uczniowie zawitali do Stacji Muzeum

8 maja przypadają obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa upamiętniającego zakończenie II wojny światowej w Europie. Tego dnia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, dzięki wsparciu Fundacji Grupy PKP, odwiedzili Stację Muzeum w Warszawie.

Fot. M.Brzomiński/Stacja Muzeum

Dzieciom i młodzieży z różnymi stopniami niepełnosprawności, z klas podstawowych I, II, III, VIIa i VIIb oraz III gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, w tym dniu zaoferowano mnóstwo atrakcji. W pierwszej kolejności uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, której temat brzmiał „Lekcja z Niepodległą”. Następnie dzięki przewodnikom młodzież dowiedziała się zarówno o wielu ciekawych wątkach z historii Polski, jak i samych eksponatach zgromadzonych w Stacji Muzeum. Kolejnym punktem było podzielenie się na dwie grupy, które otrzymały zadanie polegające na przygotowaniu sztandaru z symbolami narodowymi.

Fot. M.Brzomiński/Stacja Muzeum

- Stacja Muzeum to królestwo eksponatów i miejsce dobrej zabawy dla każdego. Największe wrażenie na nas zrobiły repliki zabytkowych pociągów, jakie znajdują się w salach wystawienniczych. Atrakcją dla uczniów okazał się także skansen stanowiący zewnętrzną część ekspozycji. Dzieci wróciły bogatsze o nowe doświadczenia. Dziękujemy Fundacji Grupy PKP za zaproszenie i wsparcie finansowe w realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo dziękujemy też przewodnikom za ich profesjonalne oprowadzanie – mówi Małgorzata Kowalczyk, nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim.

Cieszmy się, że możemy pomagać dzieciom dotkniętym niepełnosprawnością!