Najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki!

26 maja to szczególny dzień w życiu każdej Mamy. Z tej okazji składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.

- Kochane Mamy, w dniu Waszego święta, życzymy Wam uśmiechu na twarzy, radości, ciepła rodzinnego oraz długich lat w szczęściu i zdrowiu życzą pracownicy Fundacji Grupy PKP.   

- Pamiętajmy o naszych Mamach, nie tylko od święta lub przy okazji, bądźmy z nimi każdego dnia. W tych lepszych, jak i gorszych momentach życia. Prawdziwa miłość nie potrzebuje dodatkowych świąt, co nie zmienia faktu, że warto w tym szczególnym dniu wykonać gest – obdarowując swoje Mamy ciepłymi życzeniami – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.      

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przypomnieli chociaż w paru słowach historycznego kontekstu pojawienia się święta Dnia Matki. Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach cesarstwo rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów. Zwyczaj ten powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą „niedziela u matki”. Zwyczaj przetrwał do XIX wieku. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej.

Dzień Matki obchodzony jest na świecie w różnych terminach. W Polsce przypada na 26 maja. Patrząc na kalendarz najwcześniej pojawia się w Norwegii (druga niedziela lutego), a najpóźniej w Indonezji (22 grudnia). Inaczej przedstawia się sprawa w Stanach Zjednoczonych, gdzie Dzień Matki urósł do rangi święta narodowego, które odbywa się w drugą niedzielę maja.   

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!