Konkurs fotograficzny ,,Widzialni pełnosprawni w pracy” rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny ,,Widzialni pełnosprawni w pracy” rozstrzygnięty!

 

Poznaliśmy wyniki konkursu fotograficznego „Widzialni pełnosprawni w pracy” organizowanego przez Fundację Grupy PKP w ramach projektu WidzialniPełnosprawni.pl

Konkurs fotograficzny „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest kolejnym etapem projektu, w ramach którego prowadzona była kampania informacyjno-edukacyjna w pociągach, komunikacji miejskiej i telewizji. Na wybranych dworcach kolejowych odbyły się happeningi, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze dotarli z przekazem do tysięcy osób, bezpośrednio z nimi rozmawiając i mówiąc o problemie niskiego zatrudnienia. Podczas spotkań podróżni mogli także porozmawiać z osobami z niepełnosprawnością, które przybliżały swoją sytuację, pokazując z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.

Przypomnijmy, że celem konkursu „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest propagowanie idei równości, zgodnie z przekonaniem Fundacji Grupy PKP, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. – Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

W dniu 17 maja odbyło się posiedzenie jury Konkursu. Jury obradowało w następującym składzie:

  • Jolanta Rycerska – prezes Związku Fotografików
  • Elżbieta Dzikowska – krytyk sztuki, fotograf i podróżnik
  • Magdalena Kruszewska – ambasador projektu Widzialnipełnosprawni.pl.
  • Michał Tarcha – dyrektor zarządzający w Fundacji Grupy PKP
  • Paulina Jankowska – naczelnik wydziału Public Relations w PKP S.A

Od lewej: Jolanta Rycerska, Elżbieta Dzikowska, Magdalena Kruszewska, Paulina Jankowska, Michał Tarcha

 

Do Konkursu zgłoszono ponad 100 prac, które ukazywały zatrzymane w kadrze obrazy z życia. Nagrodę główną Jury postanowiło przyznać Panu Jackowi Cisło (zdjęcie własne wykonane ze statywu za pomocą samowyzwalacza) za zdjęcie „Żaden człowiek siły swojej nie zna, dopóki jej w potrzebie z siebie nie dobędzie”.

Wyróżnienia zdobyli Pan Arkadiusz Zdebik i Pani Anna Wiech – Cygan (fotograf) za zdjęcie „Arkadiusz”

oraz Pan Eryk Ziembikiewicz i Pan Józef Tomiak (fotograf) za zdjęcie „Moją radością jest pasja”.

Zwycięska fotografia będzie prezentowana w kampanii bilboardowej Fundacji Grupy PKP wspierającej ideę polityki równości w kwestiach zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Wyróżnione fotografie wraz z siedemnastoma wskazanymi przez jury zdjęciami utworzą wystawę promującą równe szanse na rynku pracy, którą będzie można oglądać na wybranych stacjach PKP latem tego roku.

O członkach Jury:

Jolanta Rycerska - filozof sztuki, fotograf, autorka tekstów poetyckich, autorka licznych wystaw fotograficznych, kuratorka kilkudziesięciu wystaw i projektów. Aktualnie Prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i kuratorka Galerii Jabłkowskich w Warszawie.

Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.

Magdalena Kruszewska – ambasador projektu „WidzialniPełnosprawni.pl”. Jak mówi o sobie sama: „kobieta wielu pasji, żadnych wyzwań się nie boi”. Studiuje inżynierię produkcji, pracuje, aktywnie wspiera eventy na uczelni oraz Bajkową Bydgoszcz.

Michał Tarcha - dyrektor zarządzający w Fundacji Grupy PKP. Absolwent Executive MBA w Rotterdam School of Management oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie. Menedżer z wieloletnim stażem w prowadzeniu złożonych przedsięwzięć biznesowych. W Fundacji Grupy PKP zajmuje się koordynowaniem m.in. takich projektów jak „Nowoczesny Senior – Nauka i integracja” czy „WidzialniPełnosprawni.pl”.  

Paulina Jankowska – naczelnik wydziału Public Relations w PKP S.A. Z Polskimi Kolejami Państwowymi związana zawodowo od prawie 15 lat. Wcześniej pracowała m.in. jako dziennikarz.

 

Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za udział w Konkursie. Wszystkich zapraszamy na wystawę!