Ugaś pragnienie czworonogów

W 2017 roku zainicjowaliśmy akcję wspierającą czworonogi na 20 dworcach w całej Polsce. Ustawiliśmy poidła po to, żeby zwierzęta mogły uzupełnić płyny i ugasić pragnienie w trakcie długich spacerów oraz podróży. W tym roku kontynuujemy to przedsięwzięcie pod hasłem: ,,Woda dla spragnionych czworonogów”.

Dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Niestety, tak się składa, że właściciele czworonogów często napotykają na wiele utrudnień uniemożliwiającym im odpowiednie zadbanie o swoich pupili. Mamy tu na myśli brak łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. Niestety, ale zdarzają się odwodnienia organizmów u naszych milusińskich, a to może doprowadzić do chorób i nieprzyjemnych powikłań. Fundacja Grupy PKP po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wraca z pomocą w ramach projektu ,,Woda dla spragnionych czworonogów”.

Miska wody dla spragnionych zwierząt

Miski z wodą zostały ustawione 28 maja na głównych dworcach w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Gdyni, Gdańsku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, Wrocławiu, Opolu, Poznaniu i pozostaną w tych miejscach aż do końca września.    

 

Na mapie są zaznaczone miasta, w których na głównych dworach kolejowych zostaną rozstawione miski z wodą.

- Ubiegłoroczna akcja „Woda dla spragnionych czworonogów” zakończyła się wielkim sukcesem Fundacji i znalazła ogromne zainteresowanie również wśród osób niewidomych, dla których pies przewodnik bywa najważniejszym przyjacielem i towarzyszem długich podróży. Dzięki naszemu programowi, taki pies opiekun ma prostszy dostęp do wody. Zapewnimy taką możliwość właśnie w miejscu, gdzie te podróże się zaczynają, czyli na dworcach – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. 

Pamiętajmy! Każdy pies powinien mieć stały dostęp do świeżej wody.