Bezpiecznie z Benim – Fundacja Grupy PKP na Dzień Dziecka

Za nami wielkie święto najmłodszych - Międzynarodowy Dzień Dziecka! Tego dnia pracownicy i wolontariusze Fundacji Grupy PKP rozdawali na Dworcu Centralnym w Warszawie książeczki ,,Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely”.

- Jeden z punktów statutowych Fundacji Grupy PKP zaznacza wyraźnie naszą misję edukacyjną. Od samego początku angażujemy się w organizowanie i wspieranie - w tym finansowanie oraz współfinansowanie - programów, kampanii społecznych i kampanii edukacyjnych skierowanych do wszystkich uczestników ruchu kolejowego. Dobrym tego przykładem jest wydanie przez Fundację książeczki ,,Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely”. Dzięki niej dzieci nie tylko mogą spędzać miło czas w trakcie podróży, ale także uczyć się bezpiecznych zachowań oraz oswajać się z językiem angielskim – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

W piątek na Warszawskim Dworcu Centralnym pracownicy i wolontariusze Fundacji Grupy PKP rozdali kilkaset książeczek ,,Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teachesyou to behavesafely”.

Pracownicy i wolontariusz Fundacji Grupy PKP: Michalina Nowak, Grzegorz Moczulski, Milena Jarosz.

Wręczaliśmy je najmłodszym podróżnym, którzy wracali z podróży bądź kierowali się w stronę peronów, żeby ją zacząć. Na twarzy każdego obdarowanego dziecka pojawił się szeroki uśmiech. Drobny gest, który cieszy. Jednak książeczki to nie tylko kolorowy prezent, ale także forma edukacji o bezpieczeństwie – podkreśla Michalina Nowak z Fundacji Grupy PKP.

Na warszawskim dworcu pracownicy Fundacji spotkali się także z wycieczką jadącą pociągiem Pendolino z Bielska Białej do Warszawy. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się tego dnia do stolicy dzięki darmowym biletom, jakie w ramach obchodów Dnia Dziecka udostępniło PKP Intercity S.A. Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” 1 czerwca br. obejmowała dzieci, które urodziły się w 2002 roku i później. Bezpłatnie mogły one podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby skorzystać z możliwości darmowego przejazdu, wystarczyło pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

Pracownicy Fundacji Grupy PKP wraz z wycieczką ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Zwardoniu i Szkoły Podstawowej z Soli Kiczora oraz opiekunem grupy, Panem Mariuszem Burym, Zastępcą Zarządcy Rejonu w Biurze Eksploatacji Nieruchomości PKP S.A. OGN w Katowicach.

 

Oprócz akcji z okazji Dnia Dziecka książeczki odbierać można w punktach InfoDworzec na dworcach kolejowych w: Bydgoszczy Głównej, Gdańsku Głównym, Gdyni Głównej, Katowicach, Krakowie Głównym, Łodzi Fabrycznej, Poznaniu Głównym, Warszawie Centralnej, Warszawie Wschodniej, Warszawie Zachodniej oraz Wrocławiu Głównym przez cały czerwiec!

Jeszcze raz życzymy wszystkim najmłodszym dużo radości, a także bezpiecznych i szczęśliwych podróży zwłaszcza w czasie zbliżających się wakacji!