Fundacja Grupy PKP wsparła Akademię Piłkarską Kolejarz

Na zdjęciu: młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Kolejarz z książeczkami edukacyjnymi Fundacji Grupy PKP pt. ,,Beni uczy Bezpieczeństwa”.

W ramach prowadzonej przez Fundację Grupy PKP działalności dobroczynnej i społecznie użytecznej wspieramy finansowo, merytorycznie i rzeczowo potrzebujących kolejarzy. Tym razem przekazaliśmy książeczki edukacyjne ,,Beni uczy Bezpieczeństwa” oraz nagrody rzeczowe na turniej piłkarski zorganizowany przez Akademię Piłkarską Kolejarz. Jednym z celów  Akademii jest promocja Kolejarskiego Miasteczka Zagórz i przywrócenie tradycji kolejarskich w regionie.

Akademia działa na zasadzie Uczniowskiego klubu sportowego i  pracuje na rzecz dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Młodzi zawodnicy trenują pod okiem wykwalifikowanych trenerów a treningi prowadzone są głównie w formie gier i zabaw. Cechą wyróżniającą Kolejarza jest to, że zajęcia prowadzone są dodatkowo w języku angielskim.

Akademia dzięki współpracy z miłośnikami kolei chce również organizować spotkania dydaktyczne dla dzieci, mające na celu przedstawienie historii i tradycji związanych z koleją, oraz naukę pierwszej pomocy połączoną z nauką bezpiecznego korzystania z kolei.