Dzień Dziecka na kolei

Zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia Dnia Dziecka na kolei.

Poniżej prezentujemy program, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Fundacja Grupy PKP z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza wszystkie maluchy i starszych, w przedziale wiekowym 6-15 lat, na warsztaty z programowania przy wykorzystaniu interaktywnej makiety ,,Inteligentne Miasto”. Podczas zajęć dzieci poznają czym są algorytmy, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Warsztaty odbędą się w siedzibie Fundacji (ul. Szczęśliwicka 62, Warszawa) w godzinach 12.00 – 15:00. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres michal.owczarczyk@pkp.pl.

PKP Intercity S.A. po raz kolejny będzie świętować Dzień Dziecka. Z tej okazji przewoźnik przygotował wyjątkowy prezent dla najmłodszych podróżników.  1 czerwca br. każda osoba, która urodziła się w 2001 roku i później pojedzie pociągami PKP Intercity za darmo. Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” będzie obowiązywać w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać w kasie lub u konduktora bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi kategorii EIP (Pendolino) można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Rodzice też mogą liczyć na zniżkę

PKP Intercity nie zapominało również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników będzie towarzyszyć 30% rabat dla ich opiekunów. W ramach stale obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, każdy
kto podróżuje z dzieckiem do 16 roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób. Warto również pamiętać, że dziecko do 4 roku życia podróżuje cały rok bezpłatnie, wystarczy tylko pobrać bilet i pamiętać o zabraniu do pociągu dokumentu potwierdzającego wiek.

Kolej od kuchni na dworcu w Opolu

Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało specjalne wydarzenie. W czwartek, 1 czerwca br. od godz. 9.00 do 14.00 na dworcu w Opolu na młodszych i starszych miłośników kolei czeka moc atrakcji i wrażeń. Od godz. 9.00 do 12.00 będzie można zwiedzić wnętrze pociągu Pendolino, usiąść
na fotelu maszynisty, sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu, czy zajrzeć do kuchni WARS. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu zabawach o tematyce kolejowej.

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. przygotowała ofertę promocyjną „Dzień dziecka z PKP SKM” polegającą na bezpłatnym przejeździe dla dzieci, które nie ukończyły 16 roku życia 1 czerwca 2017 r. w godzinach od 6:00 do 22:00. Młodzież, której wygląd zewnętrzny nie wskazuje jednoznacznie na wiek muszą okazać dokument ze zdjęciem.

Poza tym PKP SKM w Trójmieście udzieliło wsparcia jako partner  przy organizacji przez Urząd Miasta w Kościerzynie Kolejowego Dnia Dziecka, który odbędzie się dnia 4 czerwca w Kościerzynie  na terenie Muzeum Kolejnictwa. W programie zwiedzanie obiektu, przejazdy drezyną ręczną, wystawa taboru kolejowego różnych Spółek Grupy PKP, liczne  atrakcje, gry i zabawy oraz konkursy (dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne itp.).

Wstęp bezpłatny.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z okazji Dnia Dziecka organizują lokalne eventy na terenie kraju.

Warszawa
3 czerwca – Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - quizy, konkursy, kolorowanki oraz inne aktywności z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, udział Specjalnego Pociągu Ratownictwa Technicznego z pokazem służb ratownictwa kolejowego i udział samochodu Mobilnego centrum Monitoringu z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

Poznań
3 czerwca – możliwość udziału w rajdzie rowerowym w Słupcy

Tarnowskie Góry
2 czerwca - piknik w parku Świerklanieckim w godz. 13:00-21:00

Olsztyn
28 maja – impreza na Lotnisku w Szymanach

Rzeszów
1-2 czerwca – Dzień Dziecka na stacji Jasło

Lublin
10 czerwca – Piknik w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu
12-14 czerwca – Piknik w Zespole Szkół w Jadachach

Gdynia
3 czerwca -Piknik Kolejarski w Chojnicach
4 czerwca - Kolejowy Dzień Dziecka w Kościerzynie w godz.: 11:00-17:00

Przewozy Regionalne Sp. z o.o. (POLREGIO) specjalnie z okazji Dnia Dziecka uruchomiło przejazd dla najmłodszych pasażerów - Pociąg "Kraina Radości". Dla dzieci będzie to czas zabawy połączony z lekcją bezpiecznego korzystania ze środków zbiorowego transportu. Pracownicy POLREGIO wytłumaczą gdzie i jak zgłaszać przejazdy grupowe czy przejazdy osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Powiemy kto, kiedy i gdzie może kupić bilet w najkorzystniejszej ofercie, a funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przypomną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu na terenie kolejowym.

Termin: 1 czerwca 2017 (czwartek)
Godz.: 10:00 - 13:00
miejsce: Poznań Gł. (Dworzec Letni)
W ramach programu:

- prezentacja zawodów kolejowych

- jak korzystać ze środków zbiorowego transportu?

- szereg atrakcji (malowanie twarzy, konkursy plastyczne, balonowe zwierzątka)

- kabriolet czy pociąg? Mądry wybór

- dobre rady na wakacje: Straż Ochrony Kolei z psem

- pokaz multimedialny "Zobaczyć dźwięk"

- bezpłatny przejazd pociągiem "Kraina Radości" do Obornik Wielkopolskich i z powrotem.

„Koleje Mazowieckie - KM” Sp. z o.o. przygotowały specjalną ofertę „Dzień Dziecka z KM”. W dniu 1 czerwca 2017 r. dzieci i młodzież urodzone w 2001 roku i później będą mogły nieodpłatnie podróżować pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek. Ofertę „Dzień Dziecka z KM” można łączyć z obowiązującej przez cały rok ofertą handlową „Przejazd Rodzinny”

PKP Cargo S.A. na Dzień Dziecka przygotowało wiele atrakcji dla dzieci.

Chabówka
1 czerwca -  otwarcie bramy Skansenu w Chabówce dla najmłodszych.  W programie oprócz fascynujących podróży pociągiem retro do Raby Wyżnej i Mszany Dolnej przygotowano również wiele różnych atrakcji w samych Skansenie. W programie zwiedzanie najciekawszych atrakcji Skansenu, konkursy wiedzy o kolei, gry i zabawy, nagrody dla uczestników, wata cukrowa, malowanie buziek i wiele innych.

Warszawa
3 czerwca  -  wspólnie ze Stacją Muzeum  zaprasza maluchów  do świata dawnej kolei, gdzie będzie można poznać historię kolei i zobaczyć jak dawniej podróżowano. Wstęp do Stacji Muzeum w tym dniu będzie bezpłatny. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem odbędzie w godz. 11:00 i 13:00 i potrwa 60 min. Dodatkowo dla zwiedzających zostanie otwarty pociąg pancerny. Ponadto na dzieci czeka wiele innych atrakcji jak konkursy wiedzy o kolei z nagrodami, gry, zabawy, malowanie buziek, wata cukrowa i wiele innych.

Skierniewice
3 czerwca  -  Dzieci poznają historię starej parowozowni w Skierniewicach, która powstała  na trasie byłej Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. W programie oprócz zwiedzania zabytkowego obiektu i licznych eksponatów, wiele różnych atrakcji, jak gry, zabawy, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, malowanie buziek itp.