noimage

1% na Fundację Grupy PKP

Drodzy Kolejarze oraz Przyjaciele Kolei,

w tym roku Fundacja Grupy PKP uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego  i została wpisana na listę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako organizacja uprawniona do otrzymywania 1%. W związku z czym serdecznie Państwa proszę o wsparcie i pamięć o nas przy decyzji o przekazaniu 1% podatku.


01.02.2018

noimage

Czas Niezłomnych – wystawa na Dworcu Centralnym w Warszawie

Po raz kolejny w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", w tym roku w obchody włączy się także Grupa PKP. Żołnierze Wyklęci zostaną upamiętnieni na dworcach w całej Polsce, a podróżni będą mogli dowiedzieć się więcej o ich historii.


01.0.2018

noimage

STACJA PIT – rozlicz swój podatek z Fundacją Grupy PKP

Do 30 kwietnia 2018 roku należy rozliczyć się ze swoich przychodów, wypełniając oświadczenie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nie warto jednak czekać z tym do końca kwietnia, skoro można rozliczyć się już teraz!


13.02.2018

noimage

Fundacja Grupy PKP bliżej ludzi

Akcja specjalna Fundacji Grupy PKP pn. "Centralny na słodko" zakończona. Nasi pracownicy częstowali podróżnych pączkami na największym w Polsce dworcu kolejowym w Warszawie. Łącznie w ciągu tylko dwóch godzin rozdaliśmy prawie ćwierć tysiąca pączków.


09.02.2018

noimage

Centralny na słodko

Fundacja Grupy PKP zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków kolei na akcję pn. "Centralny na słodko". W ramach wydarzenia nasi pracownicy będą częstować Podróżnych pączkami.


07.02.2018

noimage

Fundacja Grupy PKP w mediach

Coraz więcej przedsięwzięć i coraz większe zainteresowanie mediów. Teleexpress TVP, Polskie Radio Wrocław czy Katolickie Radio Podlasie, to tylko niektóre źródła informacji na antenach których zagościliśmy. Niebawem o kampanii poświęconej m.in. bezpieczeństwu na kolei będzie można posłuchać w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Bydgoszczy i Toruniu.


31.01.2018

noimage

150. rocznica urodzin Józefa Nowkuńskiego

Dostojni goście, emerytowani pracownicy kolei, dumne rzesze jej sympatyków. W ubiegłą środę w siedzibie głównej Polskich Kolei Państwowych odbyło się spotkanie poświęcone pamięci inż. Józefa Nowkuńskiego, wybitnego i zasłużonego w historii Polski budowniczego linii kolejowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Grupy PKP z okazji 150. rocznicy jego urodzin w ramach cyklu spotkań związanych ze świętowaniem 100. rocznicy odzyskania niepodległości.


26.01.2018

noimage

WidzialniPełnosprawni.pl – szkolenie ,,Niepełnosprawny – sprawny w pracy”

Jedynie co czwarta osoba z niepełnosprawnością działa aktywnie zawodowo, co spowodowane jest w dużej mierze niską świadomością wśród pracodawców. Fundacja Grupy PKP, zauważając ten problem i chcąc mu przeciwdziałać, prowadzi projekt WidzialniPełnosprawni.pl, w ramach którego 17 stycznia b.r. zorganizowane zostało szkolenie ,,Niepełnosprawny – pełnosprawny w pracy” skierowane do kadry zarządzającej Polskich Kolei Państwowych S.A.


26.01.2018

noimage

Branża kolejowa jednym z motorów rozwoju?

To może być szansa dla rozwoju przemysłu kolejowego. Ministerstwo Edukacji Narodowej stawia na szkołę, w której kształcić się będzie ponownie pod kątem branżowym. O szansach i możliwościach współpracy na rzecz kształcenia zawodowego, przedstawiciele biznesu rozmawiali w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.


24.01.2018

noimage

Najlepsze życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom w Dniu ich Święta życzymy spełnienia najskrytszych marzeń. Niech te uroczyste dla Was dni będą wolne od wszelkich trosk i zmartwień, a każda minuta wypełniona miłością i wzajemnym zrozumieniem.


19.01.2018