noimage

Beni uczy bezpieczeństwa  – książeczki dla dzieci

Wydanie książeczki ,,Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely” to kolejny krok po projekcie ,,Szkoła przyjazna bezpieczeństwu”, jaki postawiła Fundacja Grupy PKP w stronę edukacji o bezpieczeństwie.


13.11.2017

noimage

Kolejowe perły architektury modernizmu – wycieczka po Dworcu Centralnym

Dziesiątki milionów podróżnych rocznie odwiedza Dworzec Centralny, jednak niewiele osób myśli o nim jak o obiekcie, który można zwiedzić. Wycieczki zorganizowane przez Fundację Grupy PKP pokazały, że historia powstania Dworca Centralnego w Warszawie warta jest poznania, a mieszkańcy stolicy są jej ciekawi.


02.11.2017

noimage

Kwesta kolejarzy podczas Uroczystości Wszystkich Świętych

Kolejny raz w okresie Wszystkich Świętych kolejarze uczestniczą w kweście na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek. Już po raz ósmy przedstawiciele kolei spotykają się w tym refleksyjnym czasie, by razem wesprzeć akcję, która ma na celu zebranie środków na rzecz zabytków Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie.


30.10.2017

noimage

Wizyta przedstawicieli Fundacji Grupy PKP we Lwowie

W miniony weekend przedstawiciele Fundacji Grupy PKP wzięli udział w uroczystych obchodach Jubileuszu 25-lecia Radia Lwów. – To kolejny krok na drodze współpracy między oddziałem Stołecznym Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Fundacji.


17.10.2017

noimage

Uhonorowanie postaci prof. dr inż. Antoniego Rosikonia

Naukowcy oraz inżynierowie związani z transportem kolejowym wyszli z inicjatywą uhonorowania dorobku i postaci profesora Antoniego Rosikonia, który uznawany jest za niekwestionowany autorytet wśród kolejarzy. 11 października na dworcu kolejowym w Gliwicach została odsłonięta tablica pamiątkowa, upamiętniająca postać i zasługi wybitnego naukowca.


13.10.2017

noimage Wieczorek dla seniorów ,,Portret polskiej piosenki”

Seniorzy zaproszeni przez Fundację Grupy PKP w czwartkowy wieczór wysłuchali koncertu ,,Portret polskiej piosenki”, podczas którego artyści zaprezentowali przeboje czołowych polskich wykonawców.

13.10.2017
noimage Seminarium: Rozwój kultury bezpieczeństwa w polskim transporcie szynowym

W czwartek 12 października odbędzie się kolejne seminarium w ramach cyklu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski”. Tym razem tematem spotkania będzie „Rozwój kultury bezpieczeństwa w polskim transporcie szynowym w oparciu o doświadczenia europejskie”. Udział w seminarium jest bezpłatny.

05.10.2017
noimage Ruszył projekt „Edukacja kolejowa”

W Dniu Kariery podczas Targów TRAKO Fundacja Grupy PKP zaprezentowała projekt „Edukacja kolejowa”. Inauguracji projektu towarzyszyła debata na temat luki pokoleniowej na polskich kolejach, w której wzięli udział przedstawiciele spółek Grupy - Ewa Boguszewska - Dyrektor z PKP Intercity SA, Jolanta Dębiak - Dyrektor z PKP SA,  Aneta Przybysz - Zastępca Dyrektora PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Martyna Gileta - Naczelnik z PKP Cargo, Michał Zięba - Dyrektor Biura Bezpieczeństwa z Urzędu Transportu Kolejowego oraz Katarzyna Kucharek - Prezes Fundacji Grupy PKP.

02.10.2017
noimage Fundacja Grupy PKP z nagrodą MediaKreator 2017

Fundacja Grupy PKP otrzymała nagrodę MediaKreator w kategorii CSR. Fundacja została nagrodzona za prowadzoną działalność charytatywną. Nagrodę odebrała prezes Katarzyna Kucharek, podczas ceremonii wręczenia na Targach TRAKO 2017.

28.09.2017
noimage Pracownicy Grupy PKP dbają o groby kolejarzy

W środę 20 września pracownicy spółek Grupy PKP uprzątnęli groby kolejarzy na cmentarzu pod Milanówkiem. W zaniedbanych kwaterach leżało kilkudziesięciu pensjonariuszy Domu Wysłużonego Kolejarza. Sprawa zaniedbanych grobów była wielokrotnie poruszana w ramach środowiska kolejowego. W styczniu tego roku temat został podjęty przez Fundację Grupy PKP, która zorganizowała wyjazd pracowników spółek Grupy celem uprzątania mogił.

25.09.2017