noimage Fundacja Grupy PKP wsparła działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szachach

Fundacja Grupy PKP wsparła Ochotniczą Straż Pożarną w Szachach.  Pomogła w zakupie zestawu służącego do udzielania skutecznej pomocy przedmedycznej, niejednokrotnie  ratującego ludzkie życie.

30.03.2017
noimage Fundacja Grupy PKP zaprasza na bezpłatne seminaria

Fundacja Grupy PKP, jako współorganizator, ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką kolejnictwa na cykl bezpłatnych seminariów naukowo-dydaktycznych pt.: „BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE SZYNOWYM POLSKI – 2017. TECHNIKA. ZARZĄDZANIE. ORGANIZACJA.”

30.03.2017
noimage Fundacja Grupy PKP wsparła odbudowę Mogiły Kolejarzy z Gozdowa

Fundacja Grupy PKP na wniosek Społecznego Komitetu Odbudowy wsparła prace polegające na odbudowie części pomnika nagrobnego Mogiły Kolejarzy z Gozdowa. Górna i dolna część pomnika zostały obłożone granitem, wmurowano tablicę pamiątkową oraz nałożono na każdy grób płytę granitową z tabliczką opatrzoną imieniem i nazwiskiem. Mogiła została odnowiona aby ponownie być pomnikiem tragicznych wydarzeń.

23.03.2017
noimage Kolej na podróż po zdrowie i życie!

Spółki kolejowe wspólnie z Fundacją Grupy PKP włączyły się w akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych organizowaną przez Fundację DKMS.

01.03.2017
noimage ,,Nowoczesny Senior” – dojrzały i aktywny

Każdy człowiek się starzeje, ale nie każdy jest stary. To piękny etap życia, w którym w końcu jest czas na naukę, rozwijanie pasji i nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Z pewnością właśnie dlatego z sukcesem zakończył się pierwszy etap projektu ,,Nowoczesny senior – nauka i integracja”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do dalszych aktywności!

17.01.2017
noimage Fundacja Grupy PKP na koniec roku.

Mija trzeci rok funkcjonowania naszej Fundacji, którą powołano w celu realizacji misji społecznie użytecznej i dobroczynnej. W 2016 roku zrealizowaliśmy kilka kluczowych projektów, w tym sztandarowy, współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy
i Polityki Społecznej - ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja”.


23.12.2016
noimage Z notatnika Nowoczesnego Seniora

14 listopada, godz.10:00, Wrocław - Sala Sesyjna Dworca Głównego PKP. Spotkanie z prof. Janem Miodkiem. Zajmuję miejsce na Sali pełnej osób ciekawych tak jak i ja, co może powiedzieć nam jeden z najbardziej cenionych polskich językoznawców, znany z zamiłowania Tarnowskich Gór, śpiewu i piłki nożnej? Człowiek-legenda. Wizytówka Dolnego Śląska. A od tego roku także oficjalny 70-latek i emeryt.

20.12.2016
noimage Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych na arenie międzynarodowej

PKP Polskie Linie Kolejowe SA i Fundacja Grupy PKP postanowiły połączyć siły włączając się wspólnie w prace na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

19.12.2016
noimage I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym rozstrzygnięty

15 listopada br. odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym w Dąbrowie Górniczej. Jego uczestnicy musieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru, złożony z 25 pytań zamkniętych. W czasie gdy uczniowie zmagali się z postawionym przed nimi zadaniem konkursowym, władze Uczelni spotkały się z Członkiem Zarządu Fundacji Grupy PKP - Katarzyną Kucharek i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych. Dyskutowano na temat programu stypendialnego, który chce wdrożyć Fundacja Grupy PKP, realizując swoje cele statutowe, tj. działanie na rzecz nauki, edukacji i szkolnictwa wyższego.

24.11.2016