noimage Warszawskie dworce bez tajemnic

Dlaczego budowa Dworca Centralnego trwała tylko 1100 dni? Gdzie znajduje się stacja „Skarpa”? Który budynek dworcowy ma dach w kształcie paraboloidy hiperbolicznej i na jakiej stacji zorganizowano imprezę sylwestrową? – na te i inne pytania odpowie przewodnik podczas spacerów po Dworcu Centralnym, które odbywać się będą od lipca do września.

26.06.2017
noimage KOLEJ NA CIEBIE - URATUJ ŻYCIE!

Od czerwca do września w 10 miastach w Polsce na terenie dworców kolejowych odbywać się będzie akcja promująca honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Wolontariusze koordynujący wydarzenie i krwiobusy pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu, Rzeszowie, Łodzi i Gdyni.

09.06.2017
noimage Zaproszenie do odwiedzenia grobów kolejarzy na Starych Powązkach

Na tradycyjny spacer „Alejkami Starych Powązek” – 14 czerwca 2017 r. – zaprasza Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Zbiórka przy bramie św. Honoraty o godz. 10.00. Spotkanie przy grobach Leona Miaskowskiego i Stanisława Wysockiego potrwa ok. ½ godziny, cały spacer ok. 2 ½ godziny.

07.06.2017
noimage Dzień Dziecka z Fundacją

Podczas tegorocznego, Międzynarodowego Dnia Dziecka, Fundacja Grupy PKP przeprowadziła dla najmłodszych dwie imprezy łączące naukę z zabawą.


06.06.2017
noimage Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych 2017

Fundacja Grupy PKP oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych również poprzez aktywność na 9. edycji konferencji ILCAD w Montrealu w Kanadzie, odbywającej się w dniach 2-3 czerwca br.


02.06.2017
noimage Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku przygotowany do letnich obozów

Fundacja Grupy PKP wraz z kolejowymi spółkami z Grupy PKP po raz kolejny zorganizowała akcję pracowniczą wspierającą Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku. Wspólnymi siłami udało się przygotować placówkę do wakacyjnych turnusów.


01.06.2017
noimage Dzień Dziecka na kolei

Zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia Dnia Dziecka na kolei. Poniżej prezentujemy program, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.


30.05.2017
noimage Dzień dziecka z Fundacją Grupy PKP

Fundacja Grupy PKP z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza 1 czerwca 2017r. wszystkie maluchy i starszych, w przedziale wiekowym 6-15 lat, na warsztaty z programowania przy wykorzystaniu interaktywnej makiety ,,Inteligentne Miasto”. Podczas zajęć dzieci poznają czym są algorytmy, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje.


30.05.2017
noimage Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy

 „Pociąg zderzył się z samochodem.” Takie informacje pojawiają się w mediach regularnie - co zrobić, aby było ich jak najmniej? Na to pytanie starano się odpowiedzieć w czwartek 18 maja 2017 r. na Seminarium pt. „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”, podczas którego miała miejsce prezentacja kontrolowanego zderzenia pojazdu szynowego z samochodem.

26.05.2017