noimage Rozstawiamy poidła na dworcach

Z inicjatywy Fundacji Grupy PKP na 20 dworcach w całej Polsce stanęły poidła dla zwierząt. Dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Oznacza to, że 20 kg zwierzę musi mieć dostęp do dawki około pół litra wody. – Podobnie jak ludzie, także zwierzęta potrzebują latem więcej wody – mówi Michał Tarcha, koordynator akcji w Fundacji Grupy PKP.

24.07.2017
noimage Deklaracja rozwoju kultury bezpieczeństwa

Fundacja Grupy PKP stała się od wczoraj tj. od 3 lipca br. sygnatariuszem Deklaracji i tym samym zadeklarowała rozwój kultury bezpieczeństwa.


04.07.2017
noimage Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych 2017

„Razem na rzecz bezpiecznych przejazdów” pod takim hasłem odbyła się tegoroczna 9. edycja Światowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych (International Level Crossing Awareness Day), zorganizowana przez Międzynarodowy Zwiazek Kolei (Union Internationale des Chemins) i Stowarzyszenia Kolei Kanadyjskich (Railway Association of Canada), 2 czerwca w Montrealu.


29.06.2017
noimage Warszawskie dworce bez tajemnic

Dlaczego budowa Dworca Centralnego trwała tylko 1100 dni? Gdzie znajduje się stacja „Skarpa”? Który budynek dworcowy ma dach w kształcie paraboloidy hiperbolicznej i na jakiej stacji zorganizowano imprezę sylwestrową? – na te i inne pytania odpowie przewodnik podczas spacerów po Dworcu Centralnym, które odbywać się będą od lipca do września.

26.06.2017
noimage KOLEJ NA CIEBIE - URATUJ ŻYCIE!

Od czerwca do września w 10 miastach w Polsce na terenie dworców kolejowych odbywać się będzie akcja promująca honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Wolontariusze koordynujący wydarzenie i krwiobusy pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu, Rzeszowie, Łodzi i Gdyni.

09.06.2017
noimage Zaproszenie do odwiedzenia grobów kolejarzy na Starych Powązkach

Na tradycyjny spacer „Alejkami Starych Powązek” – 14 czerwca 2017 r. – zaprasza Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Zbiórka przy bramie św. Honoraty o godz. 10.00. Spotkanie przy grobach Leona Miaskowskiego i Stanisława Wysockiego potrwa ok. ½ godziny, cały spacer ok. 2 ½ godziny.

07.06.2017
noimage Dzień Dziecka z Fundacją

Podczas tegorocznego, Międzynarodowego Dnia Dziecka, Fundacja Grupy PKP przeprowadziła dla najmłodszych dwie imprezy łączące naukę z zabawą.


06.06.2017
noimage Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych 2017

Fundacja Grupy PKP oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych również poprzez aktywność na 9. edycji konferencji ILCAD w Montrealu w Kanadzie, odbywającej się w dniach 2-3 czerwca br.


02.06.2017
noimage Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku przygotowany do letnich obozów

Fundacja Grupy PKP wraz z kolejowymi spółkami z Grupy PKP po raz kolejny zorganizowała akcję pracowniczą wspierającą Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku. Wspólnymi siłami udało się przygotować placówkę do wakacyjnych turnusów.


01.06.2017