dworzec w Dąbrowie GórniczejWiniarnia, sala kinowa czy restauracja - to przykłady zagospodarowania dworców zakupionych od PKP S.A.             W ofercie spółki jest blisko 50 obiektów gotowych do wzięcia od zaraz.

PKP S.A. oferuje sprzedaż nieruchomości dworcowych osobom prywatnym, pasjonatom kolejnictwa oraz innym podmiotom. Aktualnie w ofercie spółki jest blisko 50 dworców, zlokalizowanych w większości przy wyłączonych z użytkowania liniach kolejowych. Wiele z nich to nieruchomości położone w atrakcyjnych rejonach Polski. Dotychczasowi nabywcy wykorzystali dworce na cele prywatne, urządzając w nich np. apartamenty, restauracje czy sale balowe. Część nieruchomości została zagospodarowana na potrzeby małego biznesu - winiarnię, kawiarnię, sklep. Atutem oferowanych nieruchomości są wyjątkowe walory architektoniczne, a także udokumentowana historia związana z budową dworców oraz linii kolejowych, przy której się znajdują.
Dworce zbywane są w drodze przetargów i rokowań. Informacja o ich terminach zamieszczona jest w zakładce Przetargi na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału w przetargach i rokowaniach.
Szczegółowe informacje można także uzyskać bezpośrednio w oddziałach.

(dworzec w Dąbrowie Górniczej)