dworzec w Dąbrowie GórniczejWiniarnia, sala kinowa czy restauracja - to przykłady zagospodarowania dworców zakupionych od PKP S.A.             W ofercie spółki jest prawie 60 obiektów gotowych do wzięcia od zaraz.

„Dworzec na własność” to projekt realizowany przez PKP S.A. zakładający sprzedaż nieruchomości dworcowych na rzecz osób prywatnych, pasjonatów kolejnictwa czy instytucji. W ofercie spółki jest ok. 60 dworców zlokalizowanych w większości przy nieczynnych już liniach kolejowych. Wiele z nich to nieruchomości położone w atrakcyjnych rejonach Polski. Dotychczasowi nabywcy wykorzystali dworce na cele prywatne, urządzając w nich np. domki letniskowe. Część nieruchomości została zagospodarowana na potrzeby małego biznesu - winiarnię, kawiarnię, sklep. Atutem oferowanych nieruchomości są wyjątkowe walory architektoniczne, a także udokumentowana historia związana z budową dworców oraz linii kolejowych, przy której się znajdują.
Dworce zbywane są w drodze przetargów i rokowań. Informacja o ich terminach zamieszczona jest w zakładce Przetargi na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału w przetargach i rokowaniach.
Szczegółowe informacje można także uzyskać bezpośrednio w oddziałach.

(dworzec w Dąbrowie Górniczej)