ANDRZEJ BRZEŹNY

Naczelnik Sekcji Napraw Taboru, PKP Intercity.  W PKP pracuje od 2007 roku.
Z przyjaciółmi prowadzi internetową galerię zdjęć kolejowych.


PRACA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od dziecka fascynował mnie tabor kolejowy, w szczególności elektrowozy. Moja pasja spowodowała, że w trakcie studiów wybrałem specjalność Inżynieria Elektryczna w Transporcie Szynowym. Po zakończeniu nauki aplikowałem do kilku firm związanych z kolejnictwem. Pozytywna odpowiedź przyszła z PKP CARGO – w 2007 roku rozpocząłem pracę na stanowisku Specjalisty Elektromontera w Zakładzie Taboru w Krakowie, w Sekcji Napraw Pojazdów Trakcyjnych.

Praca przy elektrowozach szybko zmieniła się w pracę biurową, jednak cały czas ściśle związaną z taborem. Zostałem przemianowany na Referendarza, następnie Mistrza i Specjalistę. W 2010 roku zmienił się również pracodawca - Lokomotywownia w Krakowie Prokocimiu wraz z personelem została przejęta przez PKP Intercity.

Aktualnie jestem naczelnikiem Sekcji Napraw Taboru w Krakowie, zarządzam grupą około 140 osób. Zadaniem Sekcji jest zapewnienie sprawności lokomotyw elektrycznych, spalinowych oraz elektrycznych zespołów trakcyjnych.

PASJA

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy rozpoczynałem studia, kupiłem swój pierwszy aparat cyfrowy. Był to początek mojej przygody z fotografią taboru kolejowego. Razem z grupą przyjaciół – również miłośników kolei – prowadzę internetową galerię zdjęć kolejowych www.gmfk.pl, gdzie swoje dokonania publikuję pod nickiem „szpiegu”.