JAKUB KOZIOŁ

Architekt Systemów, PKP Informatyka. W PKP pracuje od 2015 roku.
Śpiewa w chórach i zespołach wokalnych.
 
PRACA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracę na kolei rozpocząłem z chęci wykorzystania mojej wiedzy zdobytej podczas studiów - w ówczesnym Departamencie Analiz Rynkowych PKP S.A. Dlaczego akurat PKP? Od małego fascynowały mnie pociągi, więc tu było mi najbliżej, to pewnego rodzaju spełnienie dziecięcych marzeń – miejsce, w którym hobby spotyka się z wiedzą i umiejętnościami z czasów nauki.

W PKP Informatyka uczestniczę w tworzeniu i rozwijaniu systemów sprzedażowych dla przewoźników pasażerskich. Jestem też członkiem grup roboczych organizacji międzynarodowych, skupiających przedsiębiorstwa kolejowe.

Dobrze, gdy wszystkie pociągi jadą planowo, ale jeszcze lepiej, aby – gdy jednak coś się wydarzy – bezbłędnie działała informacja pasażerska. Stąd w obszarze moich zainteresowań są wszystkie rozwiązania z zakresu obsługi pasażera przed, w trakcie i po zakończeniu podróży. Jako kolejarz stawiam pasażera na pierwszym miejscu.

PASJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pracy prowadzę projekty informatyczne i przeszukuję  dane (z wykształcenia bowiem jestem matematykiem i fizykiem), a po godzinach podróżuję po świecie, a także śpiewam: od dziecka w chórach, na scenie operowej, na krajowych i zagranicznych festiwalach. Przed nałożeniem kolejarskiej czapki ubrany byłem we frak koncertowy Filharmonii Krakowskiej i Chóru Polskiego Radia (służbowy, etatowy). W Chórze Polskiego Radia pełniłem też funkcję managera oraz obowiązki dyrektora organizacyjnego. Śpiewam od 9. roku życia do dziś – obecnie na stałe w małych zespołach wokalnych (polecam Emotivo!) oraz Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego.