MICHAŁ JASTRZĄBEK

Najmłodszy kierownik pociągu w PKP Intercity. W PKP pracuje od 2014 roku.
Buduje mały świat kolei – ma swoją makietę.

 

PRACA

Swoją przygodę z koleją zacząłem trzy lata temu, w wieku 18 lat, gdy ruszyła rekrutacja do obsługi pociągów Pendolino. Kolejową pasję odziedziczyłem po dziadku, który był maszynistą przez 40 lat i to on jest moim kolejowym autorytetem. Już jako przedszkolak całymi godzinami przesiadywałem w lokomotywie.

Obecnie studiuję na Politechnice Gdańskiej, gdzie nabywam wiedzę inżynierską w zakresie konstrukcji dróg szynowych. Swoją dalszą drogę życiową wiążę z PKP.

W pracy uwielbiam to, że jestem w ciągłej podróży i mam możliwość poznawania nowych miejsc i osób. Nie nudzę się w codziennej pracy, gdyż każda podróż jest inna i stawie przede mną nowe wyzwania.

PASJA

Kolej to nie tylko moja praca, lecz także pasja. Czytam książki stworzone przez innych pasjonatów, w dwóch z nich znalazłem nawet sylwetkę mojego dziadka. Kolekcjonuję modele pociągów w skali H0. Buduję makietę, na której zaprezentuję zarówno pociągi, jaki i autorskie modele pojazdów z II wojny światowej. Jestem również miłośnikiem amatorskiej astronomii. Mam teleskop i wspólnie ze znajomymi próbujemy wykonywać astrofotografie.