PIOTR OSTROWSKI

Toromistrz, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W PKP pracuje od 1974 roku.
Pasjonat gry w kręgle.
 
PRACA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 1996 roku pracuję w Brodnicy na stanowisku Starszego Toromistrza. Na co dzień jestem odpowiedzialny za stan techniczny torów, rozjazdów, przejazdów kolejowo-drogowych oraz za utrzymanie porządku na powierzonym mi odcinku linii kolejowych.

Przygodę na kolei rozpocząłem w 1974 roku jako uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Brodnicy o profilu: kolejarz - ruch i przewozy kolejowe. Trzy lata później podjąłem pracę jako Konduktor Rewizyjny Pociągów Osobowych, a następnie trafiłem do Biura Wagonów. W latach 1980-1985 pracowałem jako Magazynier w Sekcji Drogowej Brodnica. W 1988 roku zostałem kierownikiem Klubu Kultury Kolejarza w Brodnicy.

W swoim dorobku mam srebrną i złotą odznakę "Przodujący Kolejarz".

PASJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tym, że kręgle to sport dla każdego, wiedziałem od zawsze. Jest to idealna odskocznia od codziennych obowiązków, której można się oddać niezależnie od pogody. Polecam kręgle wszystkim tym, którzy nie mają zdrowia do biegania za piłką czy sił do uprawiania innych sportów. 

Oprócz kręgli moim hobby jest fotografia, filmowanie, sport i rekreacja. Organizuję również imprezy kulturalno-sportowo-rekreacyjne dla pracowników PKP i ich rodzin - zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Działając na rzecz osób niepełnosprawnych, zostałem wyróżniony medalem Burmistrza Miasta Brodnicy. Za działalność w samorządzie lokalnym zostałem odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.