TOMASZ PAWŁOWSKI

Specjalista ds. Konstrukcji Rozkładu Jazdy, PKP SKM w Trójmieście. W PKP pracuje od 2010 roku.
W wolnym czasie gra na organach.
 
PRACA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od sześciu lat jestem Specjalistą ds. Konstrukcji Rozkładu Jazdy. Do moich obowiązków należy m.in. układanie – w specjalnym systemie - rozkładu jazdy pociągów na infrastrukturze należącej do PKP SKM w Trójmieście. Szczególnie dużym wyzwaniem było dla mnie zaprojektowanie i wdrożenie w 2015 r. rozkładu jazdy na nowo wybudowanej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na której PKP SKM jest przewoźnikiem. Od tego czasu zajmuję się głównie rozkładem jazdy dla trakcji spalinowej, planując połączenia PKP SKM Trójmiasta z Gdańskim Portem Lotniczym, Kościerzyną, Kartuzami i innymi miejscowościami na Kaszubach.

/images/pasjakolejnychpokolen/Tomasz-Pawowski-1-p-600.jpg

Wcześniejsza praca na stanowisku Konduktora - zarówno w PKP SKM, jak i w PKP Intercity - pozwala mi spojrzeć na proces konstrukcji i realizacji rozkładu jazdy pociągów nie tylko z perspektywy wykresu na ekranie monitora, lecz także przez pryzmat stacji i szlaków, które przemierzają pociągi.

PASJA

Pasjonuję się muzyką organową. W tym kierunku ukończyłem też szkołę muzyczną. Gram zarówno na uroczystościach, jak i prywatnie, dla relaksu. Myślę, że prawdziwe, piszczałkowe organy mają w sobie duszę, a dobry organista jest w stanie ją ożywić. Choć obecnie popularne są instrumenty elektroniczne, które imitują brzmieniem prawdziwe organy, to nic nie zastąpi dźwięku prawdziwego instrumentu. I na takim właśnie lubię grać najbardziej.