Wroclove Design Festival na dworcu Wrocław Główny

Zaawansowane technologicznie przedmioty, wytwory rzemiosła w nowoczesnej formie, a oprócz tego prelekcje, warsztaty i wystawy – to tylko niektóre z atrakcji festiwalu Wroclove Design. Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy na dworzec Wrocław Główny między 14 a 18 maja.

Dworzec Wrocław Główny stanie się prawdziwą świątynią designu. Podczas kilku dni w przestrzeniach najpiękniejszego dworca w Polsce będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w światowym designie. Ważną przestrzenią, gdzie zgromadzono gros działań i wystaw będzie galeria na poziomie + 1 dworca Wrocław Główny, ale nie tylko. W holu dworca podróżni natkną się na instalację Interactive Fingers, która reaguje na ruch osób przemieszczających się w jej pobliżu. Z kolei na placu dworcowym pojawi się Urban Garden, a także tor skimboardowy zlokalizowany na tarasie zachodnim.

Wroclove Design na Głównym to nie tylko wystawy i ciekawe projekty. W czasie warsztatów i prelekcji dworzec będzie gościł czołowych twórców designu z Polski i całego świata. Na jeden z wykładów prosto z Chin przyjedzie dr Zhang Jung, który opowie o tym jak produkty ogólnoświatowe są dopasowywane do gustów lokalnych społeczności. Z kolei na pytanie jak zostać designerem samochodów odpowie Jacek Pepłowski, gość projektu Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie.

Na dworcu będzie też można wziąć udział w wielu warsztatach, skierowanych dla uczestników niemal w każdym wieku. Wśród nich są zarówno te praktyczne, uczące podstaw naprawy rowerów, jak i te odnoszące się do strategii budowania marki przez zmysły czy projektowania designu samochodów. Dla najmłodszych w Sali Sesyjnej przewidziano wspólne czytanie bajek. Natomiast w strefie Kids Design warsztaty RoboKids z budowania i programowania robotów.

Szczegółowy program warsztatów, prelekcji i innych aktywności znajdziecie na stronie www.wroclovedesign.pl.

Polskie Koleje Państwowe S.A. są partnerem II edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design.