Zmiana w organizacji ruchu w czasie trwających prac budowlanych – od 22.112014 r.

SzczecinW sobotę (22.11 br.) w Szczecinie zaczął działać kolejowy dworzec tymczasowy. Będzie obsługiwał podróżnych podczas kompleksowej przebudowy dotychczasowego obiektu. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego roku.

Dworzec tymczasowy jest zlokalizowany w budynku przy ulicy Kolumba 86, niedaleko dotychczasowego obiektu. Został wyposażony we wszystkie funkcje niezbędne do obsługi pasażerów. Podróżni mają do dyspozycji 7 okienek kasowych: 5 PKP Intercity i 2 spółki Przewozy Regionalne.  Oprócz tego na dworcu znajdują się dwa biletomaty. W budynku została przygotowana poczekalnia, a w pobliżu pomieszczenia dworca (w obrębie tego samego obiektu) działają lokale gastronomiczne, kantory, sklep spożywczy, stoiska z prasą oraz punkt informacji turystycznej.

PKP S.A. wprowadziły specjalne oznakowania dla podróżnych, które ułatwią dotarcie do obiektu. Tablice informujące, jak dojść do dworca, znajdują się we wszystkich najważniejszych punktach, czyli między innymi na elewacji dotychczasowego budynku, na peronach, przy dwóch wejściach na kładkę od strony ul. Kolumba, na kładce przy zejściach na perony, nad wejściem do dworca tymczasowego. Łącznie będzie to 18 tablic.

Od dnia poprzedzającego uruchomienie dworca tymczasowego, przez kolejne 2 tygodnie pasażerowie mogą korzystać z pomocy 4 mobilnych informatorów, dostępnych w godzinach: 06:00 - 20.00. Informatorów będzie można znaleźć przy dotychczasowym dworcu, przy zejściu z kładki przy ul. Kolumba, oraz na peronach. Informatorzy ubrani są w charakterystyczne żółte kamizelki z napisem "Zapytaj mnie o dworzec."
Ponadto dla podróżnych przygotowano specjalne ulotki z mapą. Już teraz o zmianach w organizacji ruchu wokół szczecińskiego dworca można usłyszeć przez megafony.

Organizacja ruchu podczas przebudowy

UE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko