PKP SKM

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. jest przewoźnikiem kolejowym obsługującym aglomerację trójmiejską na linii kolejowej nr 250  pomiędzy stacjami  Gdańsk Śródmieście a  Rumia Janowo, a także na liniach kolejowych  na obszarze Województwa Pomorskiego. Linia nr 250 liczy 32 km. Na tym odcinku znajdują się 22 przystanki osobowe SKM.

Zarządzamy tym odcinkiem, prowadzimy naprawy i inwestycje. Na Stacji Gdynia Cisowa Postojowa znajduje się nasze zaplecze techniczne, m.in. hala naprawcza, myjnia automatyczna i tokarnia podtorowa.


Spółka ma własny tabor - elektryczne składy trzy- i czterowagonowe. W dni robocze uruchamiamy około 330 pociągów,  które przewożą około 115 tys. osób dziennie. Spółka oferuje połączenia aglomeracyjne oraz z Trójmiasta do Lęborka,Kartuz i Kościerzyny.

Linię nr 250 oraz infrastrukturę kolejową udostępniamy też innym przewoźnikom. Oferujemy im też utrzymanie i naprawy pasażerskiego taboru trakcyjnego oraz lokomotyw. Reklamodawcom proponujemy natomiast powierzchnię reklamową na peronach SKM oraz w pociągach SKM.

Więcej informacji o PKP SKM Trójmiasto znaleźć można na www.skm.pkp.pl

Dla pasażera

Rozkład jazdy pociągów
Zakup biletów
Dworce kolejowe

 

Udostępnianie stacji dla przewoźników

 

703 200 200
Opłata 1,29 zł/min
Infolinia PKP Intercity
Projekty
Unijne