noimage Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy

Uczestnicy „Pociąg zderzył się z samochodem.” Takie informacje pojawiają się w mediach regularnie - co zrobić, aby było ich jak najmniej? Na to pytanie starano się odpowiedzieć w czwartek 18 maja 2017 r. na Seminarium pt. „Bezpieczny przejazd kolejowo-drogowy”, podczas którego miała miejsce prezentacja kontrolowanego zderzenia pojazdu szynowego z samochodem.

26.05.2017
noimage W podróż ze mną rusz…  w dniu 23 maja o godzinie 14:00 w Sali Sesyjnej na terenie Dworca Wrocław Główny

Uczestnicy projektu „Nowoczesny senior – nauka i integracja”, organizowanego przez Fundację Grupy PKP, zapraszają na wspólną zabawę z okazji zrealizowanego projektu „W podróż ze mną rusz…”. Są to słowa piosenki, którą na żywo zaśpiewają Martyna Ciok i Kamil Zięba. Kolejowy chór „Harmonia – Sygnał” wykona kilka najlepszych utworów  ze swojego repertuaru.

18.05.2017
noimage BEZPIECZNY PRZEJAZD KOLEJOWO-DROGOWY - seminarium

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału 18 maja w seminarium poświęconym bezpieczeństwu na przejazdach kolejowo-drogowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jest to już szóste seminarium realizowane w ramach programu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski” orgaznizowane przez Katedrę Transportu Szynowego ww. uczelni we współpracy z Fundacją Grupy PKP i Pro Kolej.

16.05.2017
noimage Symulatory dla kolei jako element poprawy bezpieczeństwa

11 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się Seminarium „Symulatory dla kolei jako element poprawy bezpieczeństwa”, organizowane w ramach cyklu konferencji pt. „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski – 2017 Technika. Zarządzanie. Organizacja.”

16.05.2017
noimage Współpraca Pro Kolei z Fundacją Grupy PKP

Dzisiaj, 15 maja br. Katarzyna Kucharek – Prezes Fundacji Grupy PKP i dr Jakub Majewski – Prezes Fundacji Pro Kolej podpisali Porozumienie o Współpracy na rzecz wspierania transportu kolejowego.

15.05.2017
noimage Forum edukacyjne w Katowicach

24 kwietnia 2017 roku w Politechnice Śląskiej na Wydziale Transportu odbyło się forum dyskusyjne poświęcone edukacji w polskim przemyśle kolejowym. Spotkanie zorganizowała Katedra Transportu Kolejowego oraz Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

10.05.2017
noimage Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium pt.: „SYMULATORY DLA KOLEI JAKO ELEMENT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA”

W czwartek 11 maja w Wyższej Szkole  Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się bezpłatne seminarium pt.: „SYMULATORY DLA KOLEI JAKO ELEMENT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA”  organizowane przez Katedrę Transportu Szynowego  we współpracy z Fundacją Grupy PKP.

09.05.2017
noimage Kolej na podróż po zdrowie i życie!

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, ze ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek każdy może zachorować. Na szczęście, każdy może też pomóc.

04.05.2017