noimage Pracownicy Grupy PKP dbają o groby kolejarzy

W środę 20 września pracownicy spółek Grupy PKP uprzątnęli groby kolejarzy na cmentarzu pod Milanówkiem. W zaniedbanych kwaterach leżało kilkudziesięciu pensjonariuszy Domu Wysłużonego Kolejarza. Sprawa zaniedbanych grobów była wielokrotnie poruszana w ramach środowiska kolejowego. W styczniu tego roku temat został podjęty przez Fundację Grupy PKP, która zorganizowała wyjazd pracowników spółek Grupy celem uprzątania mogił.

25.09.2017
noimage Fundacja oddała hołd kolejarzom walczącym w II Wojnie Światowej

W Dobrzykowie pochowano ciała 13 ekshumowanych żołnierzy i kolejarzy poległych we wrześniu 1939 roku podczas obrony przed wojskami niemieckimi. Szczątki znaleziono w zbiorowej mogile, w lipcu tego roku w wyniku pracy wolontariuszy i archeologów z Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas uroczystości środowisko kolejarskie było reprezentowane przez przedstawicieli Fundacji Grupy PKP i PKP S.A.

21.09.2017
noimage „Wieczorek dla seniorów”

Coraz więcej polskich seniorów jest aktywnych towarzysko i społecznie. Według badań CBOS przeciętny senior poświęca półtorej godziny dziennie na rozrywki i życie towarzyskie.  – Ważne jest, aby stwarzać przestrzeń do tych aktywności – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

15.09.2017
noimage Zakończyła się akcja Kolej na Ciebie

Zakończyła się akcja „Kolej na Ciebie”. Na dworcach w całej Polsce można było oddać krew lub zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Akcja toczyła się od 12 czerwca, a zakończyła się 11 września na dworcu Gdynia Główna. Łącznie zebrano niemal 69 litrów krwi, a 95 osób zapisało się do oddania szpiku.

13.09.2017
noimage Zaproszenie na seminarium „System zarządzania bezpieczeństwem w transporcie zbiorowym”

W najbliższy czwartek 14 września w Dąbrowie Górniczej odbędzie się seminarium „System zarządzania bezpieczeństwem w transporcie zbiorowym”. To już dziewiąte wydarzenie w ramach programu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski” organizowanej przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy współpracy m.in. z Fundacją Grupy PKP.

12.09.2017
noimage Obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Przedstawiciele Fundacji Grupy PKP wzięli udział w uroczystościach upamiętniających wybuch II Wojny Światowej w Szymankowie i Tczewie. W tym roku obchodzimy 78. rocznicę niemieckiej napaści na Polskę. – Jako Fundacja pielęgnujemy pamięć i tradycję kolejową. Kolejarze mieli wielki, piękny i chwalebny udział w obronie polskiej niepodległości podczas wydarzeń II Wojny Światowej – mówiła Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji.

01.09.2017
noimage Warszawskie dworce bez tajemnic – kolejne wycieczki we wrześniu i nowy termin w październiku

Fundacja Grupy PKP przez swoją działalność wspiera krzewienie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w tym w szczególności prowadzenie działań związanych z tradycją i historią kolejnictwa.  Od lipca organizowane są spacery po dworcach na linii średnicowej oraz szkolenia dla przewodników miejskich. Kolejne wycieczki już we wrześniu i  październiku.

30.08.2017
noimage Pomoc kolejarzom poszkodowanym w nawałnicach

Ostatnie nawałnice, które przeszły nad północną Polską dotknęły kilka tysięcy rodzin. Zniszczone zostały między innymi budynki mieszkalne. – Dostaliśmy sygnały, że w ostatnich wydarzeniach ucierpieli także kolejarze i ich rodziny. Chcemy im pomóc – mówi prezes Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek.

25.08.2017
noimage "WidzialniPełnosprawni.pl"

Na Dworcu Głównym w Poznaniu zainaugurowano projekt "WidzialniPełnosprawni.pl" organizowany przez Fundację Grupy PKP. Przez kilka godzin na Dworcu stała specjalna instalacja, dzięki której chcieliśmy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. To pierwszy z sześciu happeningów organizowanych w ramach projektu. Następne odbędą się na dworcach w Krakowie, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie.

07.08.2017
noimage Fundacja Grupy PKP partnerem kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Fundacja Grupy PKP po raz kolejny będzie współpracować przy realizacji kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. - Projekt wpisuje się w jeden z celów działania naszej fundacji, tj. poprawy bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, w szczególności na dworcach, peronach, terenach przydworcowych oraz terenach przejazdów i przejść kolejowych. Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w realizację tak ważnej inicjatywy – mówiła Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

27.07.2017