noimage

Odznaka dla Fundacji Grupy PKP ,,Zasłużony dla Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK”

08.12.2017.r w sali sesyjnej na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbyło się coroczne spotkanie Zarządu Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK z Pracodawcami członków Klubu oraz z sympatykami.


13.12.2017

noimage

Świąteczna zbiórka na warszawskich dworcach kolejowych

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które są czasem szczególnym i wyjątkowym. Fundacja Grupy PKP, wspierając najbardziej potrzebujących,  zorganizowała świąteczną zbiórkę, która rozpoczęła się 11 grudnia, a zebrane środki przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci z terenu województwa podlaskiego.


13.12.2017

noimage

Wyróżnienie dla Fundacji Grupy PKP w Konkursie ,,Kultura Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym”

W II edycji Konkursu ,,Kultura Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym” działalność Fundacji Grupy PKP została nagrodzona wyróżnieniem wręczonym przez Ignacego Górę, Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, za edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na obszarze kolejowym.


11.12.2017

noimage

Zaproszenie na Konferencję TRANSMEC 2017

W czwartek 14 grudnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Konferencja TRANSMEC 2017 połączona ze świąteczno-noworocznym spotkaniem transportowców. Spotkanie to będzie podsumowaniem cyklu kilkunastu seminariów w ramach programu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski” organizowanego przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy współpracy m.in. z Fundacją Grupy PKP.


08.12.2017

noimage

Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Trzy dni po Światowym Dniu Osób z Niepełnosprawnością, 6 grudnia, na Hali Głównej warszawskiego Dworca Centralnego odbędzie się wydarzenie organizowane przez Fundację Grupy PKP, kończące pierwszy etap kampanii społecznej WidzialniPełnosprawni.pl.
Projekt WidzielniPełnosprawni.pl został zainaugurowany w lipcu tego roku.


01.12.2017

noimage

Gala Jubileuszowa w Tczewie

Na uroczystych obchodach obecna była Katarzyna Kucharek, Prezes Fundacji Grupy PKP. – Uroczystość w Tczewie pokazuje trwałość i historię kolei. Mieszkańcy są z niej dumni i chcą się nią dzielić, co podkreśla, że tradycja kolei w tym mieście jest wyjątkowo pielęgnowana i ceniona – podkreśliła Prezes.


30.11.2017

noimage

Życzenia z okazji Święta Kolejarza

Dla wszystkich osób związanych z koleją 25 listopada to szczególny dzień w roku. W Święto Kolejarza podkreślana jest istota i waga wspólnej pracy na kolei, a wszyscy z nią związani mogą wspólnie świętować i się jednoczyć.


23.11.2017

noimage

Beni uczy bezpieczeństwa  – książeczki dla dzieci

Wydanie książeczki ,,Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely” to kolejny krok po projekcie ,,Szkoła przyjazna bezpieczeństwu”, jaki postawiła Fundacja Grupy PKP w stronę edukacji o bezpieczeństwie.


13.11.2017

noimage

Kolejowe perły architektury modernizmu – wycieczka po Dworcu Centralnym

Dziesiątki milionów podróżnych rocznie odwiedza Dworzec Centralny, jednak niewiele osób myśli o nim jak o obiekcie, który można zwiedzić. Wycieczki zorganizowane przez Fundację Grupy PKP pokazały, że historia powstania Dworca Centralnego w Warszawie warta jest poznania, a mieszkańcy stolicy są jej ciekawi.


02.11.2017

noimage

Kwesta kolejarzy podczas Uroczystości Wszystkich Świętych

Kolejny raz w okresie Wszystkich Świętych kolejarze uczestniczą w kweście na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek. Już po raz ósmy przedstawiciele kolei spotykają się w tym refleksyjnym czasie, by razem wesprzeć akcję, która ma na celu zebranie środków na rzecz zabytków Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie.


30.10.2017