noimage

Uhonorowanie postaci prof. dr inż. Antoniego Rosikonia

Naukowcy oraz inżynierowie związani z transportem kolejowym wyszli z inicjatywą uhonorowania dorobku i postaci profesora Antoniego Rosikonia, który uznawany jest za niekwestionowany autorytet wśród kolejarzy. 11 października na dworcu kolejowym w Gliwicach została odsłonięta tablica pamiątkowa, upamiętniająca postać i zasługi wybitnego naukowca.


13.10.2017

noimage Wieczorek dla seniorów ,,Portret polskiej piosenki”

Seniorzy zaproszeni przez Fundację Grupy PKP w czwartkowy wieczór wysłuchali koncertu ,,Portret polskiej piosenki”, podczas którego artyści zaprezentowali przeboje czołowych polskich wykonawców.

13.10.2017
noimage Seminarium: Rozwój kultury bezpieczeństwa w polskim transporcie szynowym

W czwartek 12 października odbędzie się kolejne seminarium w ramach cyklu „Bezpieczeństwo w Transporcie Szynowym Polski”. Tym razem tematem spotkania będzie „Rozwój kultury bezpieczeństwa w polskim transporcie szynowym w oparciu o doświadczenia europejskie”. Udział w seminarium jest bezpłatny.

05.10.2017
noimage Ruszył projekt „Edukacja kolejowa”

W Dniu Kariery podczas Targów TRAKO Fundacja Grupy PKP zaprezentowała projekt „Edukacja kolejowa”. Inauguracji projektu towarzyszyła debata na temat luki pokoleniowej na polskich kolejach, w której wzięli udział przedstawiciele spółek Grupy - Ewa Boguszewska - Dyrektor z PKP Intercity SA, Jolanta Dębiak - Dyrektor z PKP SA,  Aneta Przybysz - Zastępca Dyrektora PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Martyna Gileta - Naczelnik z PKP Cargo, Michał Zięba - Dyrektor Biura Bezpieczeństwa z Urzędu Transportu Kolejowego oraz Katarzyna Kucharek - Prezes Fundacji Grupy PKP.

02.10.2017
noimage Fundacja Grupy PKP z nagrodą MediaKreator 2017

Fundacja Grupy PKP otrzymała nagrodę MediaKreator w kategorii CSR. Fundacja została nagrodzona za prowadzoną działalność charytatywną. Nagrodę odebrała prezes Katarzyna Kucharek, podczas ceremonii wręczenia na Targach TRAKO 2017.

28.09.2017
noimage Pracownicy Grupy PKP dbają o groby kolejarzy

W środę 20 września pracownicy spółek Grupy PKP uprzątnęli groby kolejarzy na cmentarzu pod Milanówkiem. W zaniedbanych kwaterach leżało kilkudziesięciu pensjonariuszy Domu Wysłużonego Kolejarza. Sprawa zaniedbanych grobów była wielokrotnie poruszana w ramach środowiska kolejowego. W styczniu tego roku temat został podjęty przez Fundację Grupy PKP, która zorganizowała wyjazd pracowników spółek Grupy celem uprzątania mogił.

25.09.2017
noimage Fundacja oddała hołd kolejarzom walczącym w II Wojnie Światowej

W Dobrzykowie pochowano ciała 13 ekshumowanych żołnierzy i kolejarzy poległych we wrześniu 1939 roku podczas obrony przed wojskami niemieckimi. Szczątki znaleziono w zbiorowej mogile, w lipcu tego roku w wyniku pracy wolontariuszy i archeologów z Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas uroczystości środowisko kolejarskie było reprezentowane przez przedstawicieli Fundacji Grupy PKP i PKP S.A.

21.09.2017
noimage „Wieczorek dla seniorów”

Coraz więcej polskich seniorów jest aktywnych towarzysko i społecznie. Według badań CBOS przeciętny senior poświęca półtorej godziny dziennie na rozrywki i życie towarzyskie.  – Ważne jest, aby stwarzać przestrzeń do tych aktywności – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

15.09.2017
noimage Zakończyła się akcja Kolej na Ciebie

Zakończyła się akcja „Kolej na Ciebie”. Na dworcach w całej Polsce można było oddać krew lub zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Akcja toczyła się od 12 czerwca, a zakończyła się 11 września na dworcu Gdynia Główna. Łącznie zebrano niemal 69 litrów krwi, a 95 osób zapisało się do oddania szpiku.

13.09.2017